Hakkımızda

İlham kaynağımız; çiçekler...

Mutluluk üretiyoruz. Mutluluk dağıtıyoruz.

Turkuaz İzmir Çiçekçilik A.Ş. adıyla 1994 yılında faaliyete başlayan şirketimiz, standart ve mini karanfil yoğunlukta olmak üzere gerbera ve yeşillik türleri gibi kesme çiçek çeşitlerinin üretim ve ihracatı ile ilgilenmektedir. Müşterilerimize yıl boyu düzenli olarak arzda bulunabilmek için Türkiye’nin farlı coğrafyalarında bulunan üretim merkezleriyle koordineli olarak çalışmaktayız. Yoğunlukta olarak ise İzmir, Antalya ve yaz aylarında da Isparta bölgesinden ürün tedarik etmekteyiz. Ayrıca Türkiye’nin tek çiçek ihracatı mezatının da İzmir ilinde bulunuyor olması şirketimizin lokasyonu açısından ekstra bir avantaj durumundadır. Mezat bünyesinde sadece İzmir ilinde üretim yapan 800’ü aşkın yerel üreticilerin ürünlerinin satışı bu mezatta gerçekleşmektedir.

Türkiye genelindeki tüm üretim paydaşları göz önüne aldığımızda, şirketimiz yaklaşık 400.000m2 lik bir üretim alanından ürün tedarik gücüne sahiptir.

Ürün bazında değerlendirildiğinde ise sezonluk ortalama tedarik rakamlarımız aşağıdaki gibidir;

Standart Karanfil

35 milyon adet

Mini Karanfil

15 milyon adet

Gerbera

5 milyon adet

Yeşillik Türleri

10 milyon adet

Diğer Kesme Çiçekler

1 milyon adet

Geniş dağıtım ağı ile tüm talepleri karşılıyoruz

Şirketimizin Doğu Avrupa’nın farklı merkezlerinde dağıtım merkezleri ve bu merkezlerde görev alan uzman ekipleri bulunmaktadır. Böylece, Doğu Avrupa’nın farklı bölgelerinden gelen taleplere, hızlı bir şekilde cevap verebilmekteyiz. Dağıtım merkezlerimizde özel günlerde (anneler günü, paskalya, sevgililer günü, kadınlar günü vs.) taze kesme çiçek bulundurarak, sadece büyük toptancı firmalara değil, aynı zamanda yerli ve küçük esnaf satıcılarının taleplerine de yanıt verebilmekteyiz. Ayrıca şirketimiz, kesme çiçek sektöründeki teknolojik yenilikleri ve değişimleri yakından takip etmek için her yıl düzenli olarak Hollanda, Almanya ve Fransa’daki fuarları takip etmektedir.

Misyon

Şirketimiz müşterileri ile uzun vadeli ilişkiler kurmayı, onları pazarlarında destekleyerek yüksek kaliteye olan bağlılığını korumayı hedeflemektedir. Kaliteye ve müşteri memnuniyetine maksimum özen gösteren şirketimiz, 1995 yılından itibaren kazandığı deneyim ile üretim tedarik zincirimizin de desteğiyle Avrupa ve Balkan ülkelerinde kesme çiçek ihracatında zirveye ulaşmayı hedeflemektedir.

Vizyon

Yakın gelecekte ihracat kapasitemizi diğer ülkeler ve bölgelere doğru genişleterek uluslararası rolümüzü artırmayı ve küresel ölçekte faaliyet göstermeyi hedeflemekteyiz.